- Деталі
- Опубліковано: Вівторок, 07 лютого 2012, 16:31
АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
Асоціація Міжнародних Автомобільних перевізників України (АсМАП України) створена наприкінці 1991 року та є договірним об’єднанням завданням якого є постійна координація господарської діяльності підприємств, що об'єдналися для роботи, в тому числі в системі МДП.
Асоціація сприяє розвитку перевезення вантажів та пасажирів автомобільним транспортом, в тому числі у міжнародному сполученні, представляє інтереси своїх учасників в органах державної влади, міжнародних організаціях, захищає права учасників, забезпечує зв’язки з громадськістю.
Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України на сьогодні є одним з найбільших некомерційних, недержавних, добровільних об’єднань суб’єктів підприємницької діяльності усіх форм власності. Вона об’єднує понад три тисячі організацій – учасників АсМАП України, які надають послуги з перевезень вантажів і пасажирів у міжнародному сполученні.
З 1992 року Асоціація є дійсним членом Міжнародного Союзу автомобільного транспорту (IRU, Женева) та визнана 170 об’єднаннями міжнародних автоперевізників – учасниками Конвенції МДП у 73 країнах на всіх п’яти континентах. Ця конвенція про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенція МДП 1975 року), до якої приєдналася й Україна в 1994 році, передбачає наявність у країні Гарантійного об’єднання. Рішенням українського Уряду, від 24 липня 1993 року, АсМАП України надані повноваження гаранта перед Міжнародним Союзом автомобільного транспорту щодо відповідальності українських та іноземних перевізників у зв’язку із застосуванням ними на території України книжок МДП (TIR-carnet). Асоціація забезпечує функціонування Митної Конвенції на території України: забезпечує українських перевізників книжками МДП, контролює стан їх використання та повернення, організовує їх зберігання та облік, надає перевізникам послуги юридичного характеру.
Однак однією з головних функцій Асоціації залишається гарантування сплати державі митних зборів та платежів у випадку недоставки товарів до митниці призначення.
Постійно ведеться робота, яка спрямована на поліпшення умов ведення бізнесу міжнародних автоперевезень. Керівництво та фахівці секретаріату Асоціації плідно працюють з депутатськім корпусом через відповідні Комітети ВР, з органами виконавчої влади, громадськими організаціями.
Понад двадцять років АсМАП України підтримує ділові партнерські стосунки з національними Асоціаціями близького та далекого зарубіжжя, спільно з ними вирішує проблеми, які виникають у перевізників в рамках функціонування системи МДП. Фахівці Асоціації беруть участь у заходах світової спільноти, організують зустрічі, тематичні семінари з обміну досвідом, які мають за мету вдосконалення та оптимізацію застосування положень Міжнародної митної Конвенції МДП-75. Традиційним стало проведення щорічної Міжнародної конференції в Ялті, яку організує Асоціація і яка має високий статус. В роботі зазначеної Конференції приймають участь Генеральний Секретар МСАТ, керівники Асоціацій перевізників та представники органів влади інших країн, керівники та представники транспортних підприємств – учасників АсМАП України.
Протягом декількох років серед учасників Асоціації проводиться конкурс «Кращий перевізник року». Це почесне звання заохочує підприємців - від водія до керівника працювати належним чином, без порушень положень митної Конвенції, законодавчих актів. Згідно рейтингу «За роботу без аварій» визначається кращій екіпаж водїв-міжнародників.
Президентом АсМАП України і Радою Асоціації спільно з колишнім Міністерством транспорту та зв’язку України (сьогодні Міністерство інфраструктури України), Міністерством внутрішніх справ України і Департаментом ДАІ України відновлено давнішню чудову і дуже популярну серед транспортників традицію проведення змагань на кращу водійську майстерність. Конкурс уже набув статусу Всеукраїнського і підбиття його підсумків проводитися щорічно до Дня працівників автомобільного транспорту та дорожнього господарства України.
При Асоціації Міжнародних Автомобільних перевізників України діє Навчально-консультаційний центр (НКЦ), який має відповідний сертифікат та акредитований при Академії МСАТ (IRU Женева). НКЦ проводить навчання водіїв, керівників та менеджерів підприємств, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів. Після курсу навчання видаються відповідні документи європейського зразка.
Особливе значення має той факт, що члени Асоціації створили свій бізнес без фінансової підтримки держави. Він забезпечує робочими місцями та своєчасною заробітною платою майже 60 тисяч наших співвітчизників, дає значні грошові надходження до бюджетів усіх рівнів. На сьогодні членами Асоціації експлуатуються понад 33 тис. автомобілів, більше половини з яких відповідають вимогам стандартів Євро-3, Євро-4 і Євро-5.
інформація з сайту www.asmap.org.ua